Choroby serca, działania profilaktyczne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jedną z coraz częstszych chorób dotykających osoby w coraz młodszym wieku są choroby serca. Mówi się nawet o tym iż jest to choroba cywilizacyjna, związana z coraz szybszym trybem życia oraz zmianą nawyków żywieniowych na mniej korzystne. Jest to częściowa prawda, bowiem choroby serca mają również swoją etiologię wynikającą z uwarunkowań genetycznych. Niemniej jednak jest kilka sposobów aby zadbać o nasze serce, zwłaszcza jeśli rodzinna historia chorób obfitowała w problemy związane z tym najważniejszym narządem.

Zdrowe serce to nie tylko odpowiednia dieta i ruch oraz brak nałogów, ale również odpowiednie podejście do życia, zwłaszcza w zakresie tzw. „work –life balance”. Termin ten oznacza dbanie o równomierne rozłożenie w ciągu dnia czasu pracy i czasu na odpoczynek. Postęp technologiczny umożliwił nam wykonywanie większej ilości zadań w tej samej jednostce czasu niż było to możliwe jeszcze kilka lat temu. W efekcie,  pracujemy szybciej, w większym stresie i pośpiechu.

Niektórzy z nas, nazywani przez psychologów osobami o typie osobowości A, przez swoją nadmierną emocjonalność i łatwość częstych zmian nastrojów są bardziej podatni na choroby serca, takie jak choroba niedokrwienna czy bradykardia. Aby zadbać o swoje zdrowie i serce warto więc zastanowić się czy nie pracujemy zbyt intensywnie i czy nie przywiązujemy niekiedy zbyt dużej wagi do mało istotnych trudności.

Polecamy  Ciąża i niedoczynność tarczycy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*