Czy preparaty ziołowe zastąpią plastyczne zabiegi powiększania piersi?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Spory między wyznawcami medycyny konwencjonalnej a naturalnej trwają nieprzerwanie od dziesięcioleci i prawdopodobnie żadna ze stron nie ustąpi ze swego stanowiska. Polemika zatacza coraz szersze kręgi, co z jednej strony sprawia, że zdezorientowani pacjenci mają możliwość podjęcia decyzji zgodnie z argumentacją, która jest ich zdaniem bardziej przekonująca – z drugiej zaś strony pojawia się coraz więcej pytań pozostawionych bez odpowiedzi. Czy jednak preparaty oferowane przez medycynę naturalną są w stanie sprostać zapotrzebowaniu coraz większej liczby kobiet, które chciałyby mieć większe piersi?

Kliniki medycyny estetycznej oferujące możliwość korygowania piersi umożliwiają wszystkim zainteresowanym pacjentkom zabiegi, które mają za zadanie poprawić wygląd i rozmiar biustu. Oczywiście zabiegi chirurgiczne obarczone są pewnym ryzykiem, które może obejmować wiele aspektów, ale wystarczy przypomnieć historię, która dotyczyła szkodliwych dla zdrowia implantów piersi, by zacząć się poważnie zastanawiać nad zastosowaniem naturalnych metod i suplementów diety, które w sposób bezpieczny i zgodny z naturą pozwolą uzyskać zadowalające efekty, porównywalne do chirurgicznych zabiegów powiększania piersi.

Współczesna nauka coraz częściej szuka alternatywnych metod powiększania piersi, ponieważ wiele pacjentek nie kwalifikuje się do zabiegu chirurgicznego. Dzięki wiedzy naukowców i znawców ziół, powstało wiele suplementów diety, w których znajdują się fitoestrogeny wpływające na rozmiar oraz wygląd piersi.

Witamina E 

Zawarta w tabletkach na powiększanie piersi witamina E w formie bursztynianu d-alfa-tokoferolu odgrywa ma dla organizmu kolosalne znaczenie. Ze względu na wysoko potencjał antyoksydacyjny pomaga chronić organizm przed wpływem wolnych rodników oraz związków toksycznych, które mogą prowadzić  do nieprawidłowych podziałów komórkowych, których konsekwencją są zmiany nowotworowe. Witamina E wspomaga także układ krążenia.  Naukowcy z University of Maryland Medical Center wykazali ponadto, że witamina E jest także ważnym składnikiem, który wspomaga produkcję czerwonych krwinek oraz uczestniczy w absorpcji witaminy K z pożywienia.

W opublikowanym przez Linus Pauling Institute raporcie wykazano, że witamina E zawarta między innymi w kremie Breast Cream korzystnie wpływa na zdrowie piersi zmniejszając ryzyko zachorowania na raka piersi, obniżając szanse rozwoju włókniaków, a także zmniejsza tkliwość i obrzęk piersi w trakcie miesiączki  . W kremie Breast Cream  zastosowano witaminę E w postaci bursztynianu d-alfa-tokoferolu  , który ma silniejsze działanie antyoksydacyjne niż okctan d-alfa-tokoferolu i nikotynian d-alfa-tokoferolu stosowane w popularnych suplementach diety.

Trigonella foenum-graecum

Właściwości lecznicze nasion Trigonella foenum-graecum mają ugruntowaną pozycję w medycynie naturalnej od niemal 100 lat, kiedy to Lydia Estes Pinkham, znana na całym świecie zielarka, przepisywała stosowanie ekstraktu z  Trigonella foenum-graecum na „przypadłości kobiece” – począwszy od bólu miesiączkowego po menstrualną suchość pochwy. Współczesna medycyna czerpie z doświadczeń szerokim strumieniem, ale niewiele jest firm farmaceutycznych, które przyznałyby się do stosowania wskazówek „znachorów”. W jaki sposób zawarty w kremie Breast Cream ekstrakt z  Trigonella foenum-graecum wpływa na powiększanie piersi?

Polecamy  Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne

Małe piersi są dla wielu kobiet powodem do niezadowolenia. Szacuje się, że do 2015 roku niemal 70% kobiet z USA i Wielkiej Brytanii, które nie są zadowolone z rozmiaru swoich piersi, podda się chirurgicznym zabiegom powiększania piersi, ale czy mimo spadających cen  zabiegów podejmowanie ryzyka jest opłacalne? Istnieją przecież naukowe dowody na to, że ekstrakt z Trigonella foenum-graecum skutecznie i całkowicie naturalnie pozwoli zwiększyć rozmiar biustu.

Trigonella foenum-graecum powoduje wzrost piersi na dwa sposoby: poprzez naśladowanie działanie estrogenu i stymulację produkcji prolaktyny  . Oba te hormony są niezbędne do prawidłowego rozwoju piersi. Trigonella foenum-graecum bezpiecznie i naturalnie stymuluje wzrost tkanki sprawiając, że piersi stają się większe i pełniejsze.

Foeniculum vulgare 

Foeniculum vulgare był  był wykorzystywany od stuleci jako preparat stymulujący laktację i zwiększający objętość piersi. Niestety Foeniculum vulgare nie doczekał się dotychczas naukowych publikacji i szczegółowych badań laboratoryjnych, ale w opublikowanym w 1980 roku rapocie wykazano, że trzy związki zawarte w ekstrakcie z Foeniculum vulgare – anetol, dianethole i fotoanetol – są wywołują w skutkach podobne efekty jak naturalne estrogeny. Dlatego zastosowany w kremie na powiększanie piersi Breast Cream ekstrakt w dużym stopniu odpowiada za efekt powiększania piersi.

Dong Quai ekstrakt 

Wyciąg z korzenia Dong Quai, który w tradycyjnej medycynie chińskiej określany jest mianem „żeński żeń-szeń”, stosowany jest przede wszystkim w leczeniu problemów natury ginekologicznej, redukuje zmęczenie, niedokrwistość, wysokie ciśnienie i inne pospolite choroby.  Ekstrakt z korzenia Angelica chinensis ma także działanie antyoksydacyjne, wspomaga produkcję mleka u kobiet karmiących piersią, poprawia krążenie krwi, zwiększa libido, zmniejsza bóle miesiączkowe. Zasadność wykorzystania ekstraktu z  Dong Quai w kremie na powiększanie piersi Breast Cream wynika przede wszystkim z właściwości, które powodują wzrost produkcji progesteronu – hormon ten odgrywa istotną rolę w rozwoju piersi. Stosowanie Breast Cream, zawierającego ekstrakt z korzenia Dong Quai wspomaga naturalną syntezę hormonu, co jest dla piersi sygnałem do zwiększania objętości tkanek.

Cnicus beneditus 

Zastosowany w recepturze kremu powiększającego Breast Cream Cnicus beneditus jest rośliną powszechnie występującą w Europie, Azji,  Kanadzie, Kolumbii Brytyjskiej, a także Australii. Z korzenia tej rosnącej przede wszystkim  na nieużytkach rośliny pozyskuje się falawonoidy, które oprócz tego, że zwiększają laktację u karmiących matek, wpływają na poziom progesteronu, który sprawia, że piersi stają się pełniejsze i większe. Ekstrakt z Cnicus beneditus wzmacnia także serce, płuca oraz poprawia krążenie.

Polecamy  Nicoin opinie + forum, cena, gdzie kupić, skład + skutki uboczne,apteka, Polska, Allegro

Taraxacum officinale

W kremie Breast Cream nie mogło zabraknąć ekstraktu z niezwykle popularnej, a jednocześnie niedocenianej rośliny jaką jest Taraxacum officinale, czyli pospolity mniszek lekarski. Roślina ta jest utrapieniem wszystkich miłośników zadbanych trawników. Okazuje się jednak, że ta roślina o żółto zabarwionych kwiatach jest źródłem cennych flawonoidów o szerokim zastosowaniu leczniczym.
Związki aktywne występujące w mniszku lekarskim stosowane są w medycynie tradycyjnej od setek lat i są stosowane między innymi w leczeniu uzależnień od środków psychoaktywnych, zapalenia pęcherza moczowego, obniżają poziom cholesterolu, zwiększają wydolność płuc i serca. Mniszek stosowany jest także w celu zwiększenia laktacji u karmiących matek.
Wśród związków czynnych krążących w tkankach tej rośliny są kwasy organiczne, wielocukry, fitosterole, garbniki, substancje żywicowe, aminy, sole mineralne (a w nich biopierwiastki, takie jak żelazo, miedź, kobalt, magnez, mangan, fosfor, cynk, molibden), witaminy A,B,C,D  . Wykorzystanie ekstraktu z korzenia Cnicus beneditus w kremie Breast Cream wzbogaca recepturę o niezbędne dla prawidłowego rozwoju piersi związki mineralne.

Kelp (Ascophylum nodosum)

W badaniach naukowych wykazano, że dla prawidłowego wzrostu piersi fundamentalne znacznie ma przede wszystkim równowaga hormonalna między estrogenem, progesteronem, prolaktyną, prostaglandyną oraz hormonami wzrostu (GF). Jedynie równowaga miedzy wszystkimi wymienionymi powyżej hormonami gwarantuje prawidłowy rozwój i odpowiednie ukształtowanie piersi. Niestety u wielu dojrzewających kobiet dochodzi do szeregu zaburzeń hormonalnych, na które może mieć wpływ wiele czynników. Może to skutkować niedostatecznym wykształceniem piersi. Sytuacja jest o tyle poważna, że po okresie dojrzewania hormony GF przestają być produkowane, co z kolei oznacza, że piersi nie mają szansy na dalszy wzrost. Na szczęście zawarte w tabletkach na powiększanie piersi fitoestrogeny, pomagają stymulować wzrost piersi nawet po okresie dojrzewania.
Jednym ze składników wykorzystywanych przez producentów tabletek na powiększanie piersi, w tym także kremu Breast Cream, są ekstrakty pozyskiwane z alg morskich z gatunku Ascophylum nodosum. W tkankach tych glonów znaleziono przynajmniej 13 związków zakwalifikowanych do grupy estrogenów, takich jak: miroestrol, daizdzeina, genistyna, genisteina, beta-sitosterol, stigmastrol, cmasterol, campesterol. Najważniejsze znacznie dla rozwoju piersi posiadają miroestrol i daizdzeina, ponieważ związki te charakteryzuje wysokie podobieństwo strukturalne do estradialu, hormonu pojawiającego się w zwiększonych ilościach u kobiet w okresie laktacji. Hormon ten przyczynia się do wzrostu objętości piersi oraz ich jędrności. Zastosowanie ekstraktu z Kelp w preparacie Breast Cream ma więc swoje naukowe uzasadnienie i sprawia, że receptura tabletek powiększających piersi jest w całości ukierunkowania na osiągnięcie przez zainteresowane kobiety efektu powiększenia piersi bez użycia skalpela.

Nasturtium officinale (liść)

Roślina ta pierwotnie występowała jako gatunek rodzimy na terytorium Europy oraz Azji, ale jako gatunek zawleczony szeroko rozprzestrzeniła się na innych kontynentach . Rukiew wodna jest jedną z najstarszych roślin zielonych wykorzystywanych przez człowieka. Starożytni Persowie, Grecy i Rzymianie pozyskiwali z tej rośliny olej oraz ocet. Prawdziwy złoty wiek dla Nasturtium officinale nastał jednak w wieku XXI. Naukowcy odkryli, że substancje zawarte w rukwi wodnej przeciwdziałają skutkom palenia tytoniu. W badaniach krzyżowych wykazano, że stosowanie preparatów zawierających ekstrakt z Nasturtium officinale pomgają zapobiegać takim chorobom płuc jak rozedma i rak płuc. Rukiew zawiera ponadto duże ilości kwasu foliowego. Ponadto w badaniach nad składem i właściwościami rukwi JE Meyers z Botanical Gardens of Hammond wykazał, że rukiew jest bogatym źródłem witaminy E, która jak wiadomo jest witaminą płodności oraz niezbędnym składnikiem preparatów powiększających piersi. Zastosowanie ekstraktu z Nasturtium officinale w świetle produktu na powiększanie piersi Breast Cream wydaje się wobec tego wielce uzasadnione.

Polecamy  Co to jest szpik kostny?

L-Tyrozyna (50 mg)

L-tyrozyna jest aminokwasem endogennym, czyli takim, którego ludzki organizm nie jest w stanie syntetyzować. Źródłem L-tyrozyny dla organizmu ludzkiego jest przede wszystkim bogaty w fenyloalaninę pokarm, taki jak chude mięso i produkty mleczne. L-tyrozyna wchodzi w skład łańcuchów białkowych, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu piersi. Regularne przyjmowanie L-tyrozyny zawartej w kremie Breast Cream pozwala uzyskać zwiększenie rozmiaru piersi nawet o jedną miseczkę w czasie od kilku tygodni do kilku miesięcy (w zależności od reakcji organizmu na substancję).

cycki4 Czy preparaty ziołowe zastąpią plastyczne zabiegi powiększania piersi?

Czy krem na powiększanie piersi jest skuteczny?

Niniejszy artykuł postał z myślą o wszystkich tych kobietach, dla których chęć powiększenia rozmiaru piersi ma duże znaczenie, ale obawiają się zabiegów chirurgicznych lub po prostu nie stać ich na wszczepienie silikonowych implantów. Wysoka skuteczność kremu powiększającego biust Bust Size wynika przede wszystkim z unikalnej, opracowanej przez wykwalifikowanych naukowców formuły, która pozwala na uzyskanie zadowalających efektów w stosunkowo krótkim czasie. Obserwując tendencje rynkowe możemy z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że naturalne preparaty zawierające w swoim składzie ekstrakty roślinne, mogą się okazać w niedługiej przyszłości jedyną skuteczną, nieinwazyjną metodą powiększania piersi.

1Food and Nutrition Board, Institute of Medicine. Vitamin E. Dietary reference intakes for vitamin C, vitamin E, selenium, and carotenoids. Washington D.C.: National Academy Press; 2000:186-283. 

2Uzdrawiająca moc witamin, minerałów i ziół. Przegląd Reader’s Digest 2000.

3Współczynnik proporcji określający ilość materiału wyjściowego (4 kg), z którego został przygotowany ekstrakt o wskazane objętości (1 kg). Analogicznie należy odczytywać pozostałe przytoczone w niniejszym artykule proporcje. 

4James A. Duke,  The Green Pharmacy, Rodale Press Emmaus, Pennsylvania, 1997.

5Andrzej Skarżyński, Zioła czynią cuda. Agencja Wydawnicza Comes, 1994.

M
O Marzena Wielgus 139 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*