Jak dbać o piersi w domu?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Terapia masażem może być przeprowadzana w spa lub w ośrodkach zdrowia, ale zawsze można samemu podjąć się zrobienia jej w domu. Własnoręczny masaż piersi staje się dziś coraz bardziej popularny wśród kobiet, ponieważ nie wiąże się z inną osobą która robi masaż dla nich. Dyskomfort podczas sesji i terapii zazwyczaj powstaje ze względu na wrażliwość piersi, zwłaszcza przy dotknięciu przez inną osobę. Niezależnie od masażysty, jego profesjonalizmu i etycznego podejścia w prowadzeniu terapii masażu, nic nigdy nie zastąpi własnoręcznego masażu – wtedy zawsze czujesz każdy ruch i intuicyjnie wiesz kiedy co robić.

Gdy robisz masaż piersi w domu, znajdź miejsce, gdzie poczujesz się komfortowo i intymnie – i możesz wykonać swój masaż bez przerwy.

Kosmetyki do domowego masażu piersi

Pamiętaj aby nabyć swoje ulubione balsamy, kremy i olejki do masażu, aby mieć je pod ręką jak akurat najdzie Cię ochota na pokrycie nimi swoich piersi. Upewnij się, że środki są naturalne i nie są szkodliwe dla skóry. Byłoby najlepiej, gdybyś zrobiła kilka badań w celu określenia, jaki rodzaj oleju, kremu lub płynu jest najlepszy dla Twojej skóry i sutków. Pozwoliłoby to obniżyć ryzyko wystąpienia dolegliwości skóry, takich jak alergie i podrażnień skóry. Masowanie piersi bez użycia któregokolwiek z olejków, balsamów czy kremów powoduje niewygodę dla Twojej skóry.

Masaż piersi najlepiej było by wykonać tuż po kąpieli, ponieważ piersi są dobrze przygotowane. Upewnij się, że wysuszyłaś swoje piersi suchym ręcznikiem przed stosowaniem olejków czy kremów których chcesz użyć. Zastosuj ich tyle ile trzeba, aby w pełni pokryć piersi i okolice na około. Celem powinna być wygodna manipulacji i uderzeń masażu. Nie używaj ich zbyt dużo, jak będzie zrobisz bałagan i krem będzie kapać, to odczucia z czasem staną się uciążliwe i niewygodne.

Polecamy  Uciążliwy problem dnia codziennego – zaparcia

Jak wykonywać masaż piersi?

Rozpocznij terapię kładąc palce na sutkach i powolnie, delikatnie poruszaj je na zewnątrz. Przenieś je z powrotem na to samo miejsce i powtarzaj do pięciu razy przed przejściem do następnego kroku. Teraz używaj rąk aby podnieść dolną część piersi i użyj kciuka aby delikatnie je ugniatać ale bez stosowania zbyt dużego nacisku. Następnie za pomocą kontrolowanego naciskania delikatnie obrócić każdą pierś według ruchu wskazówek zegara i w przeciwnym kierunku. Zakończ masaż relaksującym lekkim dotykiem przesuwnym od środka piersi do boku klatki piersiowej. Można robić różne liczby powtórzeń w zależności od preferencji i potrzeb.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*