Kontrowersyjna zielona kawa w tabletkach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Szukając w Internecie tabletek na odchudzanie nie łatwo uniknąć znalezienia informacji o zielonej kawie. W zależności od strony internetowej, na którą trafimy będzie ona przedstawiona jako spektakularny hit odchudzający lub zwykły kit dla naiwnych.  Czym jest tak naprawdę zielona kawa?

Show Dr. Oza

Jak wiele innych tabletek na odchudzanie również popularność zielonej kawy rozpoczęła się od amerykańskiego show telewizyjnego prowadzonego przez doktora Oza. W swoim programie przedstawił już wiele przełomowych suplementów, które po emisji show są masowo wykupywane przez zachęconych fachową opinią Amerykanów. Tak właśnie rozpoczęła się medialna sława zielonej kawy. Dziś jest tak popularna, że przeglądając artykuły w Internecie ciężko oddzielić prawdziwe informacje od fałszywych.

A co mówią prawdziwe badania naukowe?

Doktor Oz swoją karierę zawdzięcza nie tylko wiedzy medycznej, ale organizowaniu doskonałego show dla swoich telewidzów. W Ameryce jest traktowany jak  fachowiec od odchudzania, dlatego przedstawiane przez niego produkty stają się niemal od razu hitem. Ponieważ moda na zieloną kawę dotarła również do Polski postanowiliśmy sprawdzić, co na ten temat prawią artykuły naukowe. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że zielona kawa doskonale obroniła się w tej konfrontacji…

Korzystając z darmowych artykułów medycznych opublikowanych w bazach naukowych (pubmed.gov) dowiedzieliśmy się, że faktycznie wykryto właściwości odchudzające zielonej kawy oraz jej zdolności do leczenia nadciśnienia.  Rozpoczęto także badania mające na celu ustalić czy jest pomocna w leczeniu cukrzycy typu 2, choroby Alzheimera czy zapaleń bakteryjnych, jednak w tym temacie nie uzyskano jeszcze pewnych dowodów naukowych.

Tabletki z zieloną kawą

Jak się okazało stworzenie tabletek na odchudzanie z zieloną kawą ma swoje naukowe uzasadnienie. Regularne przyjmowanie ekstraktu z nieprażonych ziaren kawowca pozwala poprawić pracę metabolizmu oraz zmniejszyć łaknienie. Pomimo udokumentowanych efektów odchudzania i opinii osób, które dzięki zielonej kawie pozbyły się nadwagi to wciąż w Internecie można znaleźć negatywne oceny działania tych tabletek odchudzających.

Polecamy  Mibiomi Patches - pełna analiza 2018, recenzje + forum, cena, , w aptece; gdzie kupić na wadze?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*