Krem Lefery na zmarszczki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kolagen jest jednym z budulców najgłębszych warstw skóry, razem z kwasem hialuronowych i elastyną. Jego zadaniem jest wiązanie wody (takie samo zresztą jak i kwasu). Dzięki tym trzem składnikom nasza cera jest jędrna, nawilżona i elastyczna. Niestety wraz z upływem lat ilość tych trzech substancji w naszym ciele stale się zmniejsza, przez co zaczynają pojawiać się zmarszczki i inne problemy ze skórą. W związku z tym już od wielu lat naukowcy wymyślą różne sposoby na pozbycie się tego problemu.

Najpopularniejszym sposobem jest krem z kolagenem, który po zastosowaniu ma za zadanie przeniknąć do najgłębszych warstw skóry i tam na nowo rozpocząć wiązanie wody, a w rezultacie zlikwidować zmarszczki. Jednakże po wielu badań odkryto, iż krem nie jest wystarczająco skuteczny w walce z oznakami starzenia. Owszem, dociera do skóry, lecz tylko do pierwszej jej warstwy – naskórka. Staje się on bardziej nawilżony, elastyczny i jędrny, aczkolwiek dzieje się tak dopóki film z kremu nie zostaje starty czyli np. po przemyciu wodą. Sprawia to, że nasza cera nie otrzymuje najpotrzebniejszych składników do głębszych sfer, a przecież wiadomo, że by trwale coś odbudować należy zacząć działać od środka.

Także owszem, krem z kolagenem działa na zmarszczki oraz ogólnie poprawia stan naszej skóry, jednak działa jedynie na powierzchni naskórka, przez co poprawa nie jest tak spektakularna.

Mikrocząsteczki bioprzenikalne dla skóry

Genetycy z Francji opracowali innowacyjny kompleks  mikrocząsteczek kolagenu, które dzięki swojej wysokiej bioprzyswajalności są w stanie przedostać się przez naskórek i dotrzeć do tkanki łącznej. Krem Lefery Active Cell Regeneration jest pierwszym  kremem, który nieinwazyjnie spłyca zmarszczki. Jego działanie polega na wspieraniu naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.

Polecamy  W jaki sposób zapobiec biegunkom podróżnym?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*