Przyczyny wypadania włosów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wszystkie kobiety uwielbiają mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy oraz modną fryzurę, mężczyźni przywiązują mniejszą wagę do wyglądu swoich włosów, jednak zaczynają je doceniać dopiero, kiedy fryzura się przerzedza a włosy nagminnie wypadają. Poznając przyczyny wypadania włosów możemy mu zapobiec, dowiedzmy się więc dlaczego wypadają nam włosy?

Badania dowiodły, że włosy wypadają z bardzo wielu powodów, z tak wielu, że przyczyny podzielono na mechaniczne, toksyczne i pochorobowe. Do mechanicznych przyczyn wypadania włosów zaliczamy niewłaściwą pielęgnację włosów, ich nadmierne przegrzewanie, a także chorobę psychiczną tritanomalia. Nadmierne przegrzewanie może odbywać się na silnym słońcu, lub przy użyciu suszarki, lokówki, czy też prostownicy. Nieprawidłową pielęgnacją może być nieodpowiednie czesanie czyli np. ściskanie włosów w koński ogon czy czesanie w  koka, może to powodować osłabienie włosów, które z czasem powoduje ich wypadanie.  Ostatnim mechanicznym powodem wypadania włosów jest tritanomalia czyli choroba polegająca na trudnym do opanowania, nieświadomym wyrywaniu sobie włosów przez chorego np. w chwilach stresu lub w czasie snu.

Wypadanie włosów może być także spowodowane przebywaniem różnych chorób i zażywaniem leków. Łysienie polekowe występuje w przypadku zażywania leków cytostatycznych i immunosupresyjnych stosowanych w schorzeniach nowotworowych, oraz leków przeciwkrzepliwych i przeciwtarczycowych. Wypadanie włosów może też dotyczyć osoby cierpiące na nerwice, kiłę i zażywające  środki antykoncepcyjne. W dużych ilościach włosy wypadają również w trakcie chorób skóry i skóry głowy.

Nadmierne wypadanie włosów może być wywołane niewłaściwą dietą ubogą w witaminy. Na włosy korzystnie działa spożywanie posiłków zawierających duże ilości witamin A, B1, B2, B6, zaś przyczynić się do ich wypadania może niedobór żelaza oraz cynku.

Wypadanie włosów u kobiet może być spowodowane zmianami hormonalnymi, które następują zazwyczaj po porodzie i w okresie menopauzy. Przewlekły stres, generujący wydzielanie pewnych hormonów może spowodować nadmierną utratę włosów.

Polecamy  Krem Max Lift; podsumowanie 2018; krem, recenzje, forum, cena, apteka? ; gdzie kupić?

Kolejna czynnik negatywnie wpływający na włosy to zabiegi fryzjerskie czyli zbyt częsta koloryzacja i używanie zbyt dużej ilości środków chemicznych do pielęgnacji włosów. Osłabienie włosów powodują detergenty zawarte w takich kosmetykach jak lakier, pianka do włosów, czy szampon.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*