Wiosna – idealny moment na wyszczuplanie ciała?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiosna – idealny moment na wyszczuplanie ciała?

Dla większości z nas wiosna to idealny moment na uporządkowanie wyglądu własnego ciała. Ze względu na występowanie coraz cieplejszych dni odkrywamy stopniowo coraz większe jego obszary. To naturalne, że każdy w tym okresie chce wyglądać jak najlepiej. W szczególności dotyczy to kobiet, które marzą o tym, aby doskonale wyglądać w bikini. Czy wiosna to rzeczywiście najlepszy moment na rozpoczęcie odchudzania?

Wiosenne postanowienia

Istnieją dowody na to, że w okresie wiosny zdecydowanie częściej podejmujemy działania zmierzające ku osiągnięciu zgrabnego ciała oraz związanego z tym pozytywnego samopoczucia. W tym okresie nie mamy już takiej możliwości, aby ukrywać mankamenty naszego ciała pod okryciem grubej, puchowej kurtki. Między innymi z tego względu bardziej zwracamy uwagę na nadmiar lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i marzymy o tym, aby pozbyć się jej w szybki i skuteczny sposób.
Uogólniając, okres wiosenny to moment, w czasie którego wielu spośród nas rozpoczyna dietę i aktywność fizyczną. Niestety niewiele osób potrafi wdrążyć tak zdrowe podejście do życia na stałe. Zazwyczaj zapał tracimy w przeciągu kilku tygodni czy miesięcy.

Kiedy najlepiej rozpocząć odchudzanie?

Tak naprawdę każdy moment jest dobry na to, aby podjąć walkę z niezdrowymi przyzwyczajeniami i przejść na zdrową dietę, a także rozpocząć aktywność fizyczną. Trzeba jednak, wziąć pod uwagę to, że efekty nie będą widoczne od razu. Proces wyszczuplania ciała i redukcji jego obwodów może być tak samo długi jak proces nagromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, którą chcemy zredukować. W końcu nasze ciało nie zmagazynowało tych nadmiernych kilogramów z dnia na dzień.
Istotne jest to, aby wyobrazić sobie siebie i piękniejsze ciało w okresie 6miesięcy od momentu rozpoczęcia diety i ćwiczeń. Pół roku wydaje się być niezmiernie długim okresem, a efekty chcemy zazwyczaj widzieć szybciej. W związku z tym na samym początku często podejmujemy się zbyt intensywnych ćwiczeń i stosujemy zbyt drastyczną dietę. Konsekwencją tego jest osłabienie organizmu, kontuzje, utrata chęci do dalszych działań oraz duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.
Ważne jest to, aby ćwiczenia oraz zmiany w codziennej diecie wprowadzać stopniowo. Wprawdzie wydłuży się przez to czas potrzebny do osiągnięcia przez nasze ciało optymalnych rezultatów, ale efekty będą trwalsze. Co więcej, aktywność oraz zdrowe odżywianie powinno nam towarzyszyć już przez całe życie. Jedynie wtedy można powiedzieć, że sukces jest w zasięgu naszej ręki. Pamiętajmy, jednak o tym, aby każdego dnia powtarzać sobie jaki jest nasz cel oraz wyobrażać go sobie w głowie. Tego rodzaju wizualizacje są niezwykle pomocne i zapewniają nam siłę na to, aby przestrzegać zdrowych postanowień.
Poza ćwiczeniami oraz racjonalną dieta warto wspomóc walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej poprzez stosowanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, masaży oraz domową pielęgnację.

Polecamy  Krem Max Lift; podsumowanie 2018; krem, recenzje, forum, cena, apteka? ; gdzie kupić?

Wiosna stanowi dobry moment na rozpoczęcie zmian w obrębie wyglądu naszego ciała. Pamiętajmy jednak o tym, aby uzbroić się w cierpliwość oraz wprowadzać zmiany stopniowo – dzięki temu organizm nie dozna szoku związanego z nadmiernym ograniczeniem kalorii czy zbyt intensywnymi treningami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*