Wspomóż naturę

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wspomóż naturę Tag: problem z płodnością    problemy z zajściem w ciążę    starania o dziecko

Starania o dziecko każdemu kojarzą się z jakże przyjemnym seksem. Owszem, jest to podstawa na drodze do posiadania własnego potomka, jednak czasami może pojawić się problem, w postaci niemożności zajścia w ciążę. Powodem mogą być różnego rodzaju choroby, blokada psychiczna czy niewłaściwa budowa narządów rozrodczych. W przypadku mężczyzn dużą rolę odgrywają plemniki – ich ilość oraz żywotność. Owszem, pary walczące z niepłodnością mogą pod kierunkiem lekarza stosować różnego rodzaju farmaceutyki, które mogą wspomóc płodność, w ostateczności można podjąć się szeregu inwazyjnych zabiegów, które mogą, ale nie muszą, zaowocować ciążą. Istnieje jednak szereg naturalnych sposobów, które z reguły zwiększają płodność, dlatego zanim poddamy się i udamy się do specjalisty w celu zdiagnozowania niepłodności, warto wypróbować sposoby, które podsuwa Matka Natura. Oczywiście, mowa o racjonalnych i bezpiecznych zabiegach, które mają poprawić kondycję seksualną. Ciekawostką może być fakt, że w dawnych czasach, w krajach arabskich, za skuteczną metodę zwiększenia płodności u mężczyzn uważano chociażby trzykrotne zanurzenie penisa we wrzątku, czy też zamoczenie go w smole i owinięcie w płótno. Na szczęście, obecnie nikt nie wierzy już w takie barbarzyńskie metody i zwiększenie płodności może nastąpić w sposób całkowicie bezpieczny a na dodatek przyjemny.

Dieta płodności

Bardzo duże znaczenie, w momencie starania się o malucha ma nasza codzienna dieta. W zajściu w ciążę, w przypadku kobiet, przeszkadzać może nieprawidłowa waga ciała. Mowa zarówno o nadwadze, która skutecznie utrudnia poczęcie, jak również o niedowadze, która powoduje brak podstawowych składników odżywczych w organizmie. Aby wspomóc nasz organizm w procesie starania się o dziecko, do codziennego menu kobiety powinny włączyć takie produkty jak owoce, warzywa, ze szczególnym naciskiem na  fasolę i soczewicę. W jadłospisie powinny również znaleźć swoje miejsce ryby, gruboziarniste pieczywo, pełnotłuste mleko, sery, jogurty i orzechy. Ważne, aby na naszym talerzu pojawiały się także smakołyki z odpowiednią zawartością cynku, magnezu, żelaza, kwasu foliowego, witaminy C oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych. Powinno się spożywać dużo: skorupiaków, nasion słonecznika i sezamu oraz orzechów – ze względu na cynk, owoców cytrusowych – ze względu na witaminę C, mięsa, drobiu, podrobów – ze względu na żelazo i brunatnego ryżu – ze względu na witaminy z grupy B.

Polecamy  Pielęgnacja ciała wiosną

Przyszli tatusiowe również powinni zwracać uwagę na to co jedzą. Koniec z fast foodami, czas nastawić się na zdrowie, najlepiej organiczne produkty. Aby plemniki były żywotne i było ich coraz więcej, panowie powinni szczególny nacisk kłaść na takie artykuły spożywcze, które w składzie zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe. Mowa tutaj o większości ryb oraz wszelakich olejach. Równie istotne jest spożywanie produktów bogatych w witaminę A, czyli nabiał, wątróbka zwierzęca czy warzywa i owoce takie jak marchew, pomidor, dynia, papryka, sałata, szpinak, mango czy melon. W staraniu się o dziecko pomóc może również witamina B, którą panowie znajdą w  mięsie, ciemnym pieczywie, mleku, makaronie i wielu innych, łatwo dostępnych produktach. Aby mieć pewność, że dieta będzie dietą wspomagającą płodność mężczyźni powinni również zwrócić uwagę na wszystkie produkty zawierające witaminę C oraz E. Nie może także zabraknąć cynku i selenu, ponieważ te składniki odgrywają istotną rolę w procesie wytwarzania zdrowej spermy.

Relaks to podstawa

Niewątpliwie największym przeciwnikiem zajścia w ciążę jest wszechobecny stres. Wiadomo, trudno jest uniknąć go w codziennym życiu, jednak warto zastanowić się nad tym jak chociaż zniwelować jego działania. Dla wszystkich przyszłych mam gorąco zalecana jest joga. Nie dość, że wspaniale relaksuje to jeszcze joga prenatalna wzmacnia mięśnie, które są bardzo istotne w czasie ciąży. Nie jest zabroniony wstęp na tego typu zajęcia również przyszłym tatusiom. Ważne jest aby partnerzy w dalszym ciągu czerpali przyjemność z własnego towarzystwa, a nie nastawili się tylko i wyłącznie na prokreację, na seks z zegarkiem w ręku, bo właśnie nadchodzą dni płodne. Takie podejście, owszem, jest zrozumiałe, jednak po pewnym czasie może niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie zarówno partnerki jak i partnera. Kobieta będzie się czuła jedynie jako przyszły inkubator, natomiast mężczyzna jak  samiec rozpłodowy. Aby uniknąć takich sytuacji, warto wspólnie spędzać czas chociażby właśnie na jodze czy na basenie. Korzystne dla odprężenia mogą być również masaże z udziałem olejków aromatycznych – nie dość, że zrelaksują to jeszcze pomogą zacieśnić więź między partnerami.

Polecamy  Z odpornością za pan brat

Seksualne triki

Wiadomo, bez seksu ciężko zajść w ciążę. Istnieje kilka domowych sposobów, które mogą pomóc plemnikom w dotarciu do jajowodów kobiety i zapłodnienie czekającej tam komórki jajowej. Warto wiedzieć, że podczas stosunku seksualnego nie wskazane jest używanie wszelkiego rodzaju nawilżaczy. Ich działanie może niekorzystnie wpłynąć na plemniki, doprowadzając do ich zniszczenia. A wy, jako wytrawni kochankowie, z pewnością macie swoje sposoby aby lubrykanty nie były potrzebne. Istotna rolę w zapłodnieniu może również odnieść pozycja, w jakiej uprawiacie seks. Najbardziej polecane są te, które zapewniają możliwie najgłębszą penetracje, prym wiodą układy z kobietą leżącą na plecach, ponieważ umożliwiają one głębokie włożenie członka do pochwy, a po stosunku nasienie pozostaje najbliżej szyjki macicy. Ułatwia to plemnikom szybkie dotarcie do komórki jajowej oraz sprzyja zgromadzeniu i “zabezpieczeniu” jak największej ilości spermy w pochwie  Do pozycji polecanych przez specjalistów możemy zaliczyć pozycję klasyczną oraz pozycję kolankowo – łokciową, czyli tak zwaną „od tyłu”. Po zakończonym stosunku kobieta powinna poleżeć przez jakiś czas z nogami uniesionymi do góry, aby ułatwić „opornym” plemnikom dotarcie do głównego celu ich podróży.

Każdy z wymienionych sposobów, zarówno seksualnych jak i żywieniowych czy relaksacyjnych, może istotnie wpłynąć na naszą płodność. Jednak w przypadku, gdyby w dalszym ciągu nie doszło do zapłodnienia, warto sięgnąć po różnego rodzaju suplementy diety, które mogą dodatkowo wspomóc płodność. Gdy i to nie pomoże, czas wybrać się do specjalisty.

 

 

 

 

No related posts.

Tag: problem z płodnością    problemy z zajściem w ciążę    starania o dziecko

M
O Marzena Wielgus 139 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*