Wzmocnij swoje kolana

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wzmocnij swoje kolana Tag: ćwiczenia na staw kolanowy    porady na ból kolan    profilaktyka kolan    przyczyny bólu kolan

Problemy ze stawami, szczególnie kolanowymi, dotyczą coraz większej liczby ludzi bez względu na wiek. Głównymi czynnikami sprawczymi dolegliwości bólowych w jego obrębie są przede wszystkim nabyte uszkodzenia mechaniczne kolana oraz wrodzone wady w jego budowie anatomicznej. Zdarza się również i tak, że urazy stawu kolanowego są skutkiem innego schorzenia, które zaatakowało nasz organizm.

Anatomia bólu

Jednak najpowszechniejszą przyczyną prowadzącą do popularnych problemów zdrowotnych jest jego nadmierne przeciążenie z powodu otyłości, noszeniem ciężarów, długotrwale wymuszonej nienaturalnej pozycji oraz niewłaściwie prowadzonej aktywności fizycznej powodującej mikrourazy. Na destrukcję najbardziej narażona jest tzw. chrząstka stawowa, która przez oddziaływanie wyżej wymienionych przyczyn przestaje w prawidłowy sposób spełniać swoje funkcje. Niestety nie posiada ona zdolności regeneracyjnych. Dlatego też niemożliwa jest jej całkowita odbudowa w przypadku konsekwentnego niszczenia się wskutek ciągłych przeciążeń i powstania zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu kolanowego. Nasz organizm radzi sobie z tym jedynie za pomocą wytwarzania tkanki bliznowatej oraz tzw. osteofitów, czyli wyrośli kostnych, co w dalszym ciągu prowadzi do totalnego wytarcia chrząstki stawowej i jej zaniknięcia.

Profilaktyka wzmacniająca kolana

Co zatem można zrobić we własnym zakresie, żeby zadbać o staw kolanowy i chrząstkę stawową? Ideałem byłoby całkowite wyeliminowanie przyczyn prowadzących do jego uszkodzeń, czyli np. w przypadku nadwagi należy zrzucić dodatkowe kilogramy i starać się o utrzymanie prawidłowej masy ciała. Natomiast ulubiony rodzaj aktywności fizycznej warto skonsultować z profesjonalnym trenerem, który poinstruuje nas, czy stosujemy prawidłową technikę ćwiczeń, aby dodatkowo nie obciążać kolan. Ponadto warto korzystać z dobrodziejstw ćwiczeń, które pomogą nam wzmocnić mięśnie znajdujące się wokół stawu kolanowego. Zalecane są szczególnie osobom, które zbyt długo pracują w niedogodnej wymuszonej pozycji oraz regularnie uprawiają aktywność fizyczną, zwłaszcza związaną z joggingiem, sportami zespołowymi czy ekstremalnymi, które narażają kolana na nadmierne obciążenia prowadzące następnie do kontuzji. Najlepszą formą ćwiczeń wzmacniającą staw kolanowy są ćwiczenia mięśni ud, w tym rozciągające oraz izometryczne. Największe efekty przynoszą one, gdy wykonuje się je każdego dnia.

Polecamy  Problemy z płodnością kobiet

Poniżej przedstawiamy listę preparatów, które pomogą Tobie wzmocnić staw kolanowy i odbudować nadwerężoną chrząstkę stawową:

ArthroStop Plus z imbirem, 100 tabletek – to wyjątkowy suplement diety stworzony specjalnie z myślą o osobach dorosłych, które ze szczególną troską dbają o swoje stawy i cały układ ruchowy. To innowacyjna kompozycja substancji aktywnych, które skutecznie odżywiają stawy. Zawarta w nim glukozamina znana jest ze swych właściwości utrzymujących stawy w dobrej kondycji, gdyż jest sama składnikiem budującym chrząstkę stawową. Preparat rewelacyjnie wspiera naturalne procesy jej regeneracji.

4 Flex Sport, 30 saszetek –  unikalne połączenie kolagenu oraz L-karnityny, które posiadają korzystny wpływ na ogólną kondycję narządu ruchu. Znacząco wzmacnia nie tylko stawy, ale również i mięśnie oraz ścięgna, które są nadmiernie obciążone pracą. To jedyny naturalny i bezpieczny produkt zawierający łatwo przyswajalne bioaktywne peptydy kolagenowe Fortigel. Dodatkowym atutem jest poręczna saszetka, którą możesz zabrać ze sobą zawsze i wszędzie.

Aflexin, 30 tabletek powlekanych –  ultranowoczesny preparat wspierający utrzymanie stawów w wyśmienitej kondycji oraz poprawę sprawności ruchowej. Bogactwo substancji aktywnych zawartych w suplemencie diety takich jak m.in. ekstrakt z owoców awokado i nasion soi, wyciąg z kłącza kurkumy długiej, ekstrakt z korzenia imbiru oraz wyciąg z kory kadziłowca znacząco wspomagają ruchliwość stawów i stan płynu maziowego oraz ochraniają chrząstkę stawową.

Źródło zdjęcia: dobra-rada.pl

Podobne posty:

 • Naturalnie wzmocnij swój organizm
 • Zadbaj o swoje ciało każdego dnia!
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów
 • Zadbaj o swoje stopy!
 • Tag: ćwiczenia na staw kolanowy    porady na ból kolan    profilaktyka kolan    przyczyny bólu kolan

  M
  O Marzena Wielgus 139 artykułów
  Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

  Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.


  *