Zdrowe jedzenie w szkole – 19 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zdrowe odżywianie w szkole stało się trudniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ więcej dostępnych opcji to te o wysokiej zawartości cukru. Ale przy odrobinie planowania możesz upewnić się, że twoje dzieci również zdrowo odżywiają się w szkole.Obiady szkolne od dawna są znane z ich niewinności, aw najgorszym przypadku są żartem. Niedawna debata na temat braku odpowiedniego odżywiania, którego nie mogą zapewnić lunche szkolne, zachęciła wielu rodziców do wysyłania dzieci do szkoły z już przygotowanymi racjami żywnościowymi.Ale to kolejne wyzwanie: jak przygotować zdrowy, smaczny, obfity obiad w opakowaniu, które dzieci naprawdę lubią?

Obiady szkolne nie zawsze były dostępne pod ręką. Na początku edukacji publicznej dzieci często wysyłano do domu na lunch, gdzie ich matki przygotowywały w domu pyszną, dobrze zbilansowaną ucztę (no cóż, może przesadzam).Ale w pewnym momencie, wraz ze wzrostem ogólnej populacji i wzrostem odległości między domami i szkołami, niepraktyczne stało się wysyłanie dzieci do domu codziennie przez godzinę. Stąd obiad w szkole. Niemniej jednak, możesz nadal upewnić się, że Twoje dziecko otrzymuje pożywny i zbilansowany posiłek w porze lunchu.Oto kilka sposobów na przygotowanie tego posiłku w najlepszy możliwy sposób, bez względu na to, czy jest on wygodnie zapakowany w domu czy zamówiony od firmy cateringowej:

Korzyści z zdrowego odżywiania

Zdrowa dieta, bogata w owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i niskotłuszczowe produkty mleczne, może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca poprzez utrzymywanie równowagi ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu.

Pomaga także rozwijać i wzmacniać kości i zęby. Pomaga utrzymać odpowiednią wagę, aktywność i koncentrację w szkole, poprawiając nastrój i ogólny stan zdrowia psychicznego. Wiele korzyści płynących ze zdrowego odżywiania jest odkładanych, dlatego tak trudno jest nam zachować zdrowe nawyki żywieniowe. Ale są pewne efekty, które zobaczysz dość szybko.

Zapobieganie chorobom

Utrzymanie zdrowej diety zmniejszy ryzyko wielu przewlekłych i śmiertelnych chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, osteoporoza i otyłość.Zdrowe odżywianie w szkole, gdy rodzice nie są w stanie wyegzekwować mądrych wyborów żywieniowych dziecka, jest istotną częścią ogólnej diety dziecka.

Poprawa funkcji mózgu

Dla dzieci ważniejsze niż zdrowie ich mózgu jest to, że mózg dziecka wciąż się rozwija i otrzymuje nowe informacje. Głodny mózg nie działa optymalnie.Aby uzyskać dobre oceny i dobre wyniki w testach szkolnych, ich mózgi potrzebują odpowiedniego paliwa. Zbilansowane posiłki, które nie powodują dużych skoków lub spadek poziomu cukru we krwi, są niezbędne do koncentracji i funkcji poznawczych.

W tym artykule (opublikowanym w języku angielskim) można przeczytać o szkodliwym wpływie nadmiernego spożycia cukru. Aby dzieci mogły jak najlepiej radzić sobie w szkole, ważne jest, aby jedli w sposób pożywny, który promuje dobre ogólne zdrowie. Zdrowe posiłki w szkole są ważną częścią tej układanki.

Większa pewność siebie

Zdrowa dieta automatycznie sprawi, że poczujesz się lepiej i pewniej. Zyskasz mniej wagi i schudniesz. Wzmocnienie dobrych nawyków żywieniowych w latach rozwoju postaci przyniesie korzyści w przyszłości.Dzieci będą się rozwijać z większą radością i lepszą samooceną, jeśli pozostaną zdrowe i wdrożą zdrowe odżywianie od najmłodszych lat, twoje ciało będzie wyglądać zdrowiej, a Twoja samoocena i samoocena wzrośnie, co jest kluczowe dla życia dzieci i młodzież.

Więcej energii

Twój wizerunek zostanie dodatkowo wzmocniony przez to, jak dobrze się czujesz. Będziesz mógł prowadzić bardziej aktywny, energiczny styl życia, ponieważ będziesz miał po prostu dość siły, aby to zrobić.Chociaż wiele dzieci nie potrzebuje dodatkowej energii w szkole, zdrowe odżywianie zapewni im energię na całe popołudnie i pozwoli im skoncentrować się po obiedzie.

Ukryta przewaga

Niektóre korzyści płynące ze zdrowego odżywiania mogą Cię zaskoczyć. Zobaczysz zdrowsze zęby, mniej zmarszczek, mniej stresu, lepszy nastrój, mniej apetytów na jedzenie i mniejszą średnicę w przypadku potraw.Poniżej kilka artykułów po angielsku na ten temat:

 • 10 korzyści zdrowego odżywiania
 • korzyści płynące ze zrównoważonej diety
 • 6 powodów, aby zdrowo się odżywiać
 • korzyści zdrowotne wynikające z dobrego odżywiania
 • zalety zdrowego odżywiania
 • korzyści zdrowego odżywiania
 • 9 ukrytych korzyści zdrowego odżywiania

Podczas gdy dorośli lepiej rozumieją korzyści płynące z jedzenia zdrowej żywności, młodsze dzieci często nie wiedzą nic o zdrowym odżywianiu. Na pewno wyzwaniem jest przekonanie ośmiolatka do wyboru warzyw zamiast cukru lub przetworzonych przekąsek, kusząc go mniejszą ilością zmarszczek lub zdrowszych zębów.Ale dorośli mogą stać się przykładami zdrowego odżywiania swoich dzieci poprzez ustalenie zdrowych nawyków żywieniowych w domu, które mogą być utrzymywane przez dzieci w szkole.

Zdrowe odżywianie dla dzieci

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla przyszłości swoich dzieci, jest pomoc w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.Ale łatwiej powiedzieć, niż to zrobić.

Polecamy  Fito Spray raport bieżący cena 2018, opinie + forum, gdzie kupić , apteka, stołówka, o odchudzaniu

“Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci miały zdrową dietę, ale niestety niektórzy z nich zniechęcają swoje dzieci, gdy próbują wdrożyć zdrową dietę. Kiedy mówisz dziecku, że jedynym sposobem na zjedzenie deseru jest najpierw zjedzenie zielonej fasoli, powiesz im, że zielona fasola wymaga nieprzyjemnego poświęcenia, aby uzyskać coś pysznego, z drugiej strony, kiedy mówisz dziecku o korzyściach z jedzenia, o tym, jak mleko może wzmocnić ich kości, lub, że marchewka pomaga im widzieć w ciemności, bardziej prawdopodobne jest, że podniosą świadomego konsumenta, który dokonuje zdrowych wyborów żywieniowych.Przypominaj, że dziecko próbuje zdrowo się odżywiać, a nie jego ewentualnej awersji, nawet jeśli po prostu bierze kawałek brokułu, ceni sobie Pokaż mu, jak bardzo jesteś pod wrażeniem dbałości o swoje ciało i najwyraźniej dbał o wzmocnienie swojego mózgu i mięśni, zwiększając tym samym szansę na zjedzenie czegoś więcej niż tylko przekąskę na własną rękę!– stwierdza współzałożyciel SeedlingsGroup Bronwyn, Becker Charlton, Ph.

Wyzwania w zdrowym żywieniu dzieci

Jedną z rzeczy jest zdyscyplinowanie swoich nawyków żywieniowych – ale co z twoimi dziećmi?Rodzicielstwo jest samo w sobie wyzwaniem i sprawienie, by dzieci były zdrowe, nie jest łatwe.To tylko niektóre z wyzwań, jakie możesz napotkać, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie dla dzieci:

 • Dzieci są wybredne i często grymasują;
 • Możesz kontrolować to, co dzieci jedzą w domu, ale nie wiesz, co je w domu, na przyjęciach, w obozach lub w zajęciach poza klasą;
 • większość dzieci jest pod silnym wpływem rówieśników, z większym naciskiem na to, co jest chłodniejsze niż to, co jest zdrowe;
 • dzieci, zwłaszcza nastolatki, chcą tego, czego nie wolno im mieć;

Nie możesz kontrolować wszystkiego, co robią twoje dzieci, ale istnieją sposoby na przeciwdziałanie czynnikom, które chAsami może sprowadzić na złą drogę.

Traktuj dzieci jak małych dorosłych

Budując fundament zdrowego życia, unikaj sztywnych, nieelastycznych reguł. Będzie to frustrujące dla twoich dzieci, a oni znajdą sposób, aby zjeść to, co chcą; po prostu zrobią to za plecami.Kiedy wiesz, że twoje dzieci będą jeść posiłek lub przekąskę poza domem, nie przeszkadzaj im w spożywaniu określonych pokarmów. Zamiast tego zachęć ich, aby jak najlepiej wykorzystali swoje wybory żywieniowe.To sprawi, że poczują się dorosły i odpowiedzialni za dokonanie właściwego wyboru. Oczywiście, chAsami będzie kuszony, ale dotyczy to również dorosłych.

Pozwól im zaangażować się w proces żywienia

Dzieci czują się cenne i ważne, gdy mogą się do czegoś przyczynić. Poproś, aby przygotowali ci zdrowe posiłki, przygotowali lunch i wybrali zdrowe przekąski w sklepie spożywczym. .Jeśli są częścią procesu wdrażania zdrowej diety w domu, będą również bardziej zadowoleni z jedzenia.Jednym z fajnych sposobów angażowania dzieci w kuchni jest robienie pysznych smakołyków: oto pomysł na pyszne i zdrowe śniadanie – ciasto marchewkowe (Quick Bread, strona w języku angielskim), zaproponowane przez Amy’s Healthy Baking.

Być wzorem do naśladowania

Aby uzyskać wsparcie swoich dzieci, musisz udowodnić swoje własne zaangażowanie w zdrowe odżywianie. Jeśli powiesz im, że nie mogą pić napoju gazowanego, ponieważ jest to szkodliwe dla ich zdrowia, a potem widzą, że pijesz coca-colę następnego dnia, będą obrażeni i prawdopodobnie będą cię błagać o pozwolenie na wypicie łyka tego.Jeśli pokażesz dobre nawyki żywieniowe, twoje dzieci podążą za tobą z entuzjazmem.Oto kilka artykułów na ten temat (źródła w języku angielskim):

 • zdrowe odżywianie: strategie dobrych nawyków żywieniowych dla dzieci;
 • zdrowe nawyki żywieniowe dla Twojego dziecka;
 • jak utrzymać zdrową dietę w szkole (nastolatki);
 • jak poprawić lunche szkolne;
 • 10 sposobów, w jakie dzieci mogą chcieć jeść zdrową żywność;
 • zachęcać dzieci do jedzenia zdrowej żywności

Zdrowe obiady szkolne dla dzieci

Jeśli planujesz wysłać dziecko do szkoły ze zdrowym, zapakowanym obiadem w szkolnej torbie, często zmieniaj potrawy tak, aby były świeże i ekscytujące, aby dziecko nie znudziło się swoim smakiem.Jeśli jesteś zajęty rodzicem, zmaksymalizuj swój czas, gotując kilka rzeczy razem i dzieląc je na jednokomorowe pojemniki typu Tupperware. Rano, wszystko co Ty (lub Twoje dziecko) musisz zrobić, to wziąć je ze sobą.Zobacz te źródła dla zdrowych pomysłów na lunch naszych dzieci w szkole (strony w języku angielskim):

 • powrót do szkoły – pomysły na lunch dla dzieci;
 • 100 dni prawdziwego jedzenia;
 • Zdrowe Przepisy na Obiad Szkolny: kreatywne obiady dla rodziców, którzy mają trochę więcej czasu;
 • zdrowe obiady i przekąski w szkole
Polecamy  Psorimilk pełna analiza 2018, recenzje + forum, cena, , apteka; gdzie kupić krem?

Zdrowe posiłki w szkole

Jeśli czujesz się zainspirowany i chcesz wysłać swoje dziecko do szkoły ze składnikami na zdrowy obiad, zacznij od podstawowego jedzenia jako bazy; to jest coś, co można odłożyć na bok i będzie przechowywane przez kilka godzin w pudle śniadaniowym Twojego dziecka. Może to być wszystko, od makaronu przez komin ryżowy, po wysokiej jakości kiełbasy, z których wszystkie można spożywać na zimno lub w temperaturze pokojowej.

Dodaj przyprawy, suszone owoce lub sos sałatkowy, aby nadać potrawom swój smak. Jeśli nie chcesz ograniczać się do jedzenia na zimno, kup dziecku mały termos. Termos może utrzymywać jedzenie w cieple przez wiele godzin. Korzystanie z termosu otwiera więcej możliwości – brązowy ryż, fasola, a nawet zupa pozostaną ciepłe. Po prostu włóż miskę do miseczki do kuchenki mikrofalowej rano, pozostawiając ją trochę dłużej niż byłoby to konieczne, gdybyś musiał ją natychmiast zjeść.Następnie weź jedzenie do termosu i upewnij się, że jest szczelnie zamknięte. Jednym z moich ulubionych dań jest zupa z soczewicy, która zawiera odpowiednią ilość pożywnych białek i warzyw; pobudzą one Twoje dziecko i rozgrzeją go podczas chłodniejszych miesięcy. Oto kilka dodatkowych informacji na temat pomysłów na zdrowe odżywianie w szkole (strony w języku angielskim) :.

 • praktyczne pomysły na lunch w szkołach (coldhot): praktyczne pomysły na suche posiłki w szkole;
 • zdrowe odżywianie – lunche szkolne: jakie składniki należy wprowadzić na zdrowe obiady w szkole;
 • 41 szybkich i łatwych posiłków w szkole: od tacos ze słodkich ziemniaków po smażony ryż, ta lista zawiera wszystko;
 • 50 zdrowych, prostych pomysłów na lunch w szkole: kreatywne pomysły na obiad w szkole przygotowane przez twoją matkę;
 • narzędzia do pakowania zdrowych obiadów szkolnych: Twoje naczynia do przygotowywania posiłków na obiad szybko i sprawnie

Zdrowe obiady szkolne dla dzieci

Zdrowe posiłki szkolne dla dzieci są niezbędne dla ich dobrego samopoczucia i sukcesu. Kiedy zrezygnujesz z obiadu lub zjesz tłusty lub słodki obiad, nie poczujesz się dobrze. Pewnie masz ochotę leżeć na biurku o drugiej po południu i spać do końca dnia.To samo dotyczy dzieci, które nie jedzą zdrowo. Pora na lunch jest w połowie dnia, a po południu muszą być czujni i energiczni.Upewnienie się, że mają właściwy obiad jest tutaj kluczowe. Oto kilka artykułów na temat esencji zdrowego lunchu dla dzieci (materiały w języku angielskim): …

 • Karmienie młodych umysłów – znaczenie szkolnego obiadu: przeczytaj o przykładzie Harding Senior High School;
 • dlaczego zdrowy posiłek szkolny jest ważny: artykuł Sekretarza Rolnictwa USA;
 • 5 powodów, dla których warto dbać o jedzenie w szkole;
 • dlaczego lunch jest taki ważny?
 • Jak jakość obiadu szkolnego wpływa na wyniki uczniów?
 • znaczenie spożywania obiadu dla ucznia

Zdrowe posiłki w szkole

Przekąski są znacznie łatwiejsze do skomponowania niż pełne posiłki, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Twój lokalny sklep spożywczy może mieć wydział z gotowymi owocami i warzywami, które są do tego idealne.Winogrona, marchewki, pokrojone w plasterki ogórki, posiekane arbuzy i posiekane ananasy to dobre przykłady zdrowych przekąsek do szkoły. Aby uzyskać nieco więcej nasycenia, zapakuj także pojedynczą porcję masła orzechowego z posiekanymi jabłkami.

Chociaż może się to wydawać sprzeczne z twoją intuicją, staraj się trzymać z daleka od działu z … przekąskami. Żetony, precle i ciasteczka nie przyniosą korzyści waszym dzieciom. Większość tych produktów jest pełna cukru, kukurydzy i rafinowanych mąk i olejów. Jeśli naprawdę chcesz kupić pakowane przekąski, wybierz te, które mają mniej cukru, tłuszczu i innych wyrafinowanych składników.Jeśli uda ci się wyodrębnić dzieci z przetworzonej żywności, gdy będą młodsze, w naturalny sposób poznają i docenią smak świeżych, słabo słodzonych, nieprzetworzonych produktów spożywczych, takich jak owoce i warzywa. Kluczem jest umożliwienie dzieciom na wczesnym etapie ich życia poznanie ich poprzez dokonywanie inteligentnych wyborów żywieniowych, zanim będą mogli wybrać własną dietę. Ważne jest również, aby wiedzieć, jakie przekąski są dostępne dla Twojego dziecka w szkole w automatach i sklepach szkolnych. A oto kilka zdrowych przekąsek szkolnych (artykuły w języku angielskim) :.

 • zdrowe przekąski: przykłady zdrowych przekąsek ze wszystkich produktów spożywczych;
 • przewodnik mądrych przekąsek do szkoły;
 • 85 pomysłów na przekąskę dla dzieci (i dorosłych): artykuł ten jest pełen przykładów owoców i warzyw, które świetnie nadają się do podjadania;

Pomysły na zdrowy lunch w szkole

To nie jest łatwe. Jako rodzic masz kontrolę nad tym, co wkładasz do pudełka na lunch, ale możesz nie mieć czasu na spakowanie lunchu każdego ranka. Bądźmy szczerzy, o wiele łatwiej jest dać dziecku kilka złotych na samodzielne kupowanie jedzenia. To może być kuszące.Chociaż jako osoba prywatna możesz nie mieć nic do powiedzenia na temat tego, jak wyglądają obiady szkolne, możesz być zaangażowany w zachęcanie szkół do wdrożenia programu zdrowego lunchu dla dzieci.Oto kilka innych sposobów, w jakie rodzice mogą się o tym dowiedzieć i angażować w zdrowe odżywianie swoich dzieci:

 • dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze są dostępne w szkole Twojego dziecka
 • jeść obiad w szkole z dzieckiem
 • dołącz do komitetu, który podejmuje decyzje dotyczące zdrowia dzieci i dobrego samopoczucia w szkole
 • Zapytaj szkołę o zmiany w szkolnych lunchach.
 • zaproponować, aby pomóc Ci zorganizować testy degustacyjne
Polecamy  Stronghold Kingdoms - recenzje graczy

Jedną z organizacji, która próbuje coś zmienić, jest Food Corps, krajowa inicjatywa USA, która pomaga zapewnić zdrową żywność dla dzieci i szkół. Podróżują do szkoły, ucząc swoje dzieci, jak jeść i sadzić ogródki szkolne. Uczniowie, z którymi pracowali, spożywają więcej owoców i warzyw i mają mniejsze szanse na nadwagę niż inne dzieci. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje na temat zdrowej żywności w szkole (artykuły są w języku angielskim):

 • zdrowe posiłki w szkole: jak możesz pomóc?
 • 10 najważniejszych wskazówek dotyczących zrównoważonej żywności w szkole;
 • Brązowa torbai szkolny obiad: co jest zdrowsze?
 • 10 sposobów promowania zdrowego odżywiania;
 • zachowania żywieniowe dzieci: znaczenie norm żywieniowych dla żywności w szkołach

Czy obiady w stołówce w szkole są zdrowe?

Obiady szkolne przeszły długą drogę zmian. Dziś stołówki szkolne oferują szerszy zakres opcji niż w ostatnich dziesięcioleciach.Oto niektóre z ostatnich wymogów federalnych w Stanach Zjednoczonych dotyczących obiadów szkolnych:

 • musi zapewniać co najmniej jedną trzecią dziennego zapotrzebowania na białko i witaminy;
 • zawartość tłuszczu nie może przekraczać 30% dziennego zapotrzebowania na tłuszcz dziecka;
 • wielkości porcji należy dostosować do grupy wiekowej, aby dzieci wiedziało, ile jeść w trakcie posiłku;
 • musi mieć niską zawartość sodu i rafinowanych węglowodanów;
 • musi zawierać niskotłuszczowe produkty mleczne.

Z drugiej strony, niektóre szkoły odkrywają, że te zdrowsze pokarmy nie są spożywane, ponieważ dzieci nie uważają ich za smaczne. Czy obiad w szkolnej stołówce jest zdrowy i jak na to patrzeć? Obiady szkolne stają się zdrowsze i zdrowsze, ale niekoniecznie … jedzą.Kolejnym krokiem w przypadku cateringu szkolnego jest upewnienie się, że zdrowy posiłek szkolny dobrze smakuje. Oto kilka artykułów na ten temat (materiały w języku angielskim): …

 • zdrowe posiłki, zdrowi uczniowie;
 • Dlaczego uczniowie nienawidzą obiadów szkolnych?
 • obiad w szkole jest jeszcze zdrowszy;
 • dlaczego szkoła ma znaczenie;
 • posiłki szkolne – pytania i odpowiedzi: Często zadawane pytania dotyczące posiłków w szkole: Często zadawane pytania i odpowiedzi gromadzone przez ośrodki kontroli zdrowia.

Działając lokalnie, możesz komunikować się ze swoją radą szkolną i wyrażać swoje obawy dotyczące żywienia uczniów. Chociaż większość szkół musi spełniać normy krajowe lub krajowe, wiele szkół wybiera tańsze, ale mniej pożywne diety. Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci uczęszczają do szkoły prywatnej czy publicznej, Twoje pieniądze pomagają w finansowaniu szkoły i masz prawo wyrazić obawy dotyczące jakości żywności i dostępności zdrowych posiłków dla Twojego dziecka.

Zdrowe jedzenie w szkołach

W Stanach Zjednoczonych podjęto już wiele kroków mających na celu promowanie zdrowego odżywiania w szkołach. Inicjatywa.Ruszajmyustanowiony podczas kadencji Obamy, podniósł federalne standardy żywienia w stołówkach szkolnych. Ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Dzieci powinny być kształcone w zakresie odżywiania i zdrowego odżywiania, a żywność, którą otrzymują, powinna pasować do tego, czego się uczą. Inne strategie wdrażania skutecznych nawyków żywieniowych w szkołach obejmują: …

 • ogrody szkolne;
 • zaangażowanie rodziców;
 • przepisy na gotowanie w domu;
 • zaangażowanie personelu;
 • zaangażowanie ucznia;

Przerwa na lunch nie musi być koszmarem dla dzieci, a szkolny lunch nie musi być nieapetyczny.W erze postępu wszyscy powinniśmy być bardziej świadomi tego, co dzieci w naszym społeczeństwie jedzą w szkole. Oto kilka dodatkowych informacji na ten temat (artykuły są w języku angielskim): …

 • dzień szkolny jest już zdrowszy – zestaw narzędzi
 • posiłki w szkołach: możliwości dla szkół;
 • Możliwości dla szkół: opcje do wdrożenia;
 • Opcje i zasoby żywności: porady dla rodziców i opcje wdrażania podstawy zdrowej diety.

Dodatkowe źródła informacji

 • zdrowe szkoły: wytyczne dla kampaniiRuszajmywprowadzone w Stanach Zjednoczonych podczas kadencji Obamy;
 • zdrowe odżywianie: wytyczne Przewodnika Szkół dla Europejskiego Zdrowia (SHE);
 • A + Eats: zdrowy przewodnik po powrocie z wakacji szkolnych;
 • korzyści zdrowych nawyków żywieniowych;
 • 5 powodów, dla których wszystkie posiłki w szkole powinny być zdrowe.
M
O Marzena Wielgus 139 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*